Zajímavosti desetiletí r. 2002

20. 04. 2002 putovali farníci z Loštic a Moravičan k Matce Boží Sedmibolestné na Slovensko, do Šaštína. S historíí posvátného místa poutníky seznámil P. Andrej Pauliny SDB, dlouholetý pracovník Radia Vatikán, zvláště v době totality.

30. 05. 2002 byla na faře zřízena nová komunitní kaple.Autorem interiéru byl zdejší stolařský mistr p. Zdeněk Zabloudil

14. 07. 2002 byla v Doubravě ( Litovelské Pomoraví ) po 50. letech sloužena mše sv. u renovované kapličky Sv. Josefa. O rekonstrukci se zasloužila tamnější Lesní správa. Při slavnostní bohoslužbě byl ke sv. Josefovi, jako druhý patron přidán také sv. Hubert, ochránce myslivců. Pouť ke sv. Josfovi a sv. Hubertovi se v dalších létech stala tradicí. Výroční poutě se zde konají zpravidla na druhou červnovou neděli ve 14. 00hod.

16. 10. 2002 vyhlásil papež Jan Pavel II. Rok sv. Růžence. K dosavadním tajemstvím radostného, bolestného a slavného růžence připojil pět tajemství růžence Světla

21. 10. - 08. 12. 2002 probíhala rekonstrukce schodů u hlavního vchodu do chrámu sv. Prokopa. Předešlé schodiště sloužilo návštěvníkům kostela plných 100 let.