Největší objev

Učitelka zrovna vypráví v hodině o moderních objevech v oblasti základního školství. Aby se ujistila, že všichni žáci rozumějí, ptá se: “Kdo z vás by mi dokázal jmenovat něco důležitého, co neexistovalo před padesáti lety?”
Jeden chlapeček ve druhé lavici okamžitě zvedá ruku a volá: “Já!”
Židé říkají, že z ráje nám zůstaly tři věci: hvězdy, květy a děti.
Bůh sám chtěl a začal žít o Vánocích od dítěte!
Milí přátelé,
po roce jsou tady Vánoce. Se vším podstatným, méně důležitým a zbytečným.
Podstatné o Vánocích je malé dítě v Betlémě, Ježíš Kristus, Boží Syn a Spasitel světa.
Méně důležitá jsou vánoční jídla, cukroví, stromečky, kapr a dárky.
Zbytečné budou letošní Vánoce pro toho, u koho zůstane Bůh, vlastní jádro Vánoc jen u bezduchého folklóru, přejídání se a sledování televize.
Bůh začal mezi námi a kvůli nám žít od dítěte.
Přejeme všem, abychom letošní Vánoce začali žít od Dítěte!
Děkujeme těm, kteří  nám v roce uplynulém pomáhali v různé činnosti kolem kostela, fary a vůbec celé farnosti. Jsme rádi, že můžeme spolu s Vámi všemi dorůstat v lidskosti cestou vzájemné tolerance, sdílení a obětavosti pro dobré věci.
Do nového roku 2013 Vám i Vaším drahým žehná P. Miroslav, P. Lubomír, P. Pavel a bratr Josef