Informace farností

Loštice 9:30

Za živou a + rodinu Coufalovu a Konečných

Bíla Lhota 10:45

Za rod. Štenclovy, syny, snachu, zetě a živou rodinu

Palonín 11:00

Za živé a zemřelé farníky

18.9.

Úterý 24. týdne v mezidobí

Loštice 7:30

K poctě P. Mrii s prosbou o vyprošení zdraví pro Alexe

19.9.

sv. Januária, mučedníka

Loštice 18:00

farní rada

20.9.

Pam. sv. Ondřeje Kim Teagona a druhů

Bíla Lhota 17:00

Za + Josefa Dostála, manželku, Zdenka Konečného, živou a + rod. Konečnou a za živou a + rod. Neporovu

Moravičany 18:00

Za rodinu Coufalovu

Pavlov 11:00

Za živé a zemřelé farníky

Modleme se na úmysl papeže Františka na měsíc září za respektování mezinárodního humanitárního práva v Sýrii, aby byly chráněny životy civilního obyvatelstva, a za vítězství Panny Marie – Královny míru, v této oblasti.

• /L/ Brigáda na pastorační místnosti je v úterý od 14 h. a v sobotu od 9:30h. Plánuje se dělat děbnění a betónování schodů a rampy ke vstupu.

Úklid a zdobení kostela je každý pátek od 7:00h ranní.

• /L-M/ Prosíme co nejdřív vypište přihlášky k výuce náboženství a ohlašte, když dítě nemůže v některý den nebo čas v ůterý nebo ve stredu z důvodu jiných kroužků.

• /L/ Setkní farní rady v Lošticích bude ve středu 19.9. v 18:50h.

• V pátek 21. 9. od 18.00 do 18.15 h. se rozezní zvony po celé Evropě jako symbolů míru. Papež František nás v tu dobu vybízí k modlitbě za mír ve světě.

• Potáborové setkání mají děti a vedoucí letošního Farního stanování 22. - 23.září na moravičanské faře. V sobotu 22. září v 15:30 se uskuteční slavnostní otevření veřejné venkovní knihovničky sv. Cyrila a Metoděje.

• Zveme na potáborové opíkání děti a rodiče Příměského tábora v Lošticích, které bude v případě příznivého počasí neděli 23.9. v 18h na farním dvoře. Přineste si špekáčky a flešky na foto z tabora.

• Zveme na koncert Slávka Janouška a Luboše Vondráka, The Addams Sisters a A.M.Úlet ve verzi potichu ve věži Moravičanského kostela 22.9. v 18:00h. Plakát na vývěsce. Rezervujte si místo na 605 420 038. Vstupné 200,- Kč/os. je na pokrytí honoráře Slávka Janouška.

• /M/ Zveme na varhanní koncert "Perly duchovní hudby" Jany a Alfreda Stehr do kostela sv. Jiří v Moravičanech v neděli 30. září v 17:00h. Vstupné dobrovolné. info na plagátcích.

• /L/ Výroční mši sv. u kaple sv. Václava v Obectově za živé a + obyvatele Obectova slavíme o svátku sv. Václava 28.9.2018 ve 14:00h.

• Na farní pouť k Panně Marii Pomocné (Maria Hilf) na Zlaté Hory vás zveme v sobotu 20.10.2018. Přihlasovat se můžete na sezname v kostele.

• Od středy 28.11. do neděle 2.12. se bude konat v našich farnostech Obnova misií. Po roku oprášime naše misijní předsevzetí a znovu bude možnost k načerpání nových duchovních sil. Za vyprošení Božích milosti pří obnově misijí se budeme po každé mši sv. modlit k sv. Vincenci.

• Sbírka z minulé neděle byla v Lošticích 3.926 Kč a na pastorační místnost darovali Bohu známi dárci sumu 10.000 a 2.000 Kč, v Moravičanech 2.014 Kč a v Bíle 1.330 Kč. Dnes je sbírka na potřeby farnosti. Pán Bůh ať vás odmění za vaši štědrost.